Ilmoittaudu syksyn Tuotekehityksen Roadshow -tapahtumiin

08.08.2017

Kevään suosittu Tuotekehityksen Roadshow saa jatkoa syksyllä kolmella paikkakunnalla. Kiertueellamme sinulla on mahdollisuus nähdä ja kokea tuotekehityksen uusimmat trendit aamupäivätilaisuuden aikana. Kiertueella keskitymme erityisesti virtuaalitodellisuuden ja realistisen simuloinnin tuomien uusien mahdollisuuksien hyödyntämiseen tuotekehityksessä.

Tule kuulemaan lisää ja käytä mahdollisuudet hyödyksi!

Kuopio 7.9.2017 Sokos Hotel Puijonsarvi
Tampere 28.9.2017 Scandic Rosendahl
Jyväskylä 12.10.2017 Sokos Hotel Alexandra

Tilaisuuden aikataulu ja agenda

Klo 8:30-9:00
Aamukahvi ja rekisteröityminen

Klo 9:00-9:15
RAND Finland yritysesittely

Klo 9:15-9:45
3DEXPERIENCE 2017x, (CATIA, ENOVIA, EXALEAD)

Klo 9:45-10:45
Virtual Reality tuotekehityksen työkaluna. Virtuaalitodellisuuden sekä 3D-tulostamisen hyödyntäminen nykyaikaisessa tuotekehityksessä. (CATIA, 3DEXCITE, HTC Vive)

Klo 10:45-11:15
Kahvitauko

Klo 11:15-11:30
Realistinen simulointi tuotekehityksen keskeisenä työkaluna, SIMULIA-tuoteperheen perusteet (SIMULIA)

Klo 11:30-12:30
Käytännön esimerkki SIMULIA-tuoteperheen käytöstä vaativassa tuotekehitystehtävässä.

Klo 12:30-13:00
Moldex3D muovisimulointi osana modernia suunnittelua ja valmistusta. (Moldex3D)

Klo 13:00
Lounas

 

Ilmoittautumaan pääset täältä.

Tilaisuus on maksuton, tervetuloa!

 

Lisätietoja

jari.suokas@rand.fi                     
p. 040 186 8886                         

sami.hamalainen@rand.fi
p. 040 585 8889

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Aug 23 2017 03:26:43
Script start
Timing: Aug 23 2017 03:26:43
Module start 'content'
Timing: Aug 23 2017 03:26:43
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Aug 23 2017 03:26:43
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZ Tags'
Timing: Aug 23 2017 03:26:43
Script end

Main resources:

Total runtime0.0882 sec
Peak memory usage6,912.0000 KB
Database Queries2

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0086 1,316.2969745.0938
Module start 'content' 0.00870.0365 2,061.39062,068.5391
Module end 'content' 0.04520.0429 4,129.92971,512.4844
Script end 0.0881  5,642.4141 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.00444.9976250.0002
Mysql Total
Database connection0.00050.587510.0005
Mysqli_queries0.00151.670320.0007
Looping result0.00010.074920.0000
TS translator
TS init0.00232.656830.0008
TS cache load0.00192.209130.0006
TS context load0.00161.806030.0005
Template Total0.044750.720.0224
Template load0.00212.432420.0011
Template processing0.042548.202520.0213
Override
Cache load0.00151.703320.0008
states
state_identifier_array0.00080.881110.0008
General
dbfile0.00040.5061110.0000
String conversion0.00000.022720.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 2
 Number of unique templates used: 2

Time used to render debug report: 0.0004 secs