Nimitysuutinen 6.3.2017

06.03.2017

RAND Simulation on vahvistanut simulointiosaamistaan. DI Juha Korpela aloittaa 6.3.2017 Senior Simulation Analystin tehtävässä. Juhalla on vankka osaaminen mobiililaitteiden realistisesta simuloinnista.

Yhteystiedot:
puh. 050 372 9095
juha.korpela@rand.fi

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Jun 27 2017 22:06:57
Script start
Timing: Jun 27 2017 22:06:57
Module start 'content'
Timing: Jun 27 2017 22:06:57
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Jun 27 2017 22:06:57
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZ Tags'
Timing: Jun 27 2017 22:06:57
Script end

Main resources:

Total runtime0.0547 sec
Peak memory usage5,888.0000 KB
Database Queries2

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0078 1,319.8281654.1094
Module start 'content' 0.00780.0289 1,973.93751,985.9922
Module end 'content' 0.03670.0179 3,959.92971,601.8281
Script end 0.0546  5,561.7578 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.00437.9284250.0002
Mysql Total
Database connection0.00050.824810.0005
Mysqli_queries0.00152.793120.0008
Looping result0.00010.210220.0001
TS translator
TS init0.00254.571330.0008
TS cache load0.00193.466530.0006
TS context load0.00152.740830.0005
Template Total0.019736.120.0099
Template load0.00264.727520.0013
Template processing0.017131.256520.0085
Override
Cache load0.00183.255020.0009
states
state_identifier_array0.00091.655610.0009
General
dbfile0.00050.8344110.0000
String conversion0.00000.051520.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 2
 Number of unique templates used: 2

Time used to render debug report: 0.0004 secs