Nimitysuutinen 6.3.2017

06.03.2017

RAND Simulation on vahvistanut simulointiosaamistaan. DI Juha Korpela aloittaa 6.3.2017 Senior Simulation Analystin tehtävässä. Juhalla on vankka osaaminen mobiililaitteiden realistisesta simuloinnista.

Yhteystiedot:
puh. 050 372 9095
juha.korpela@rand.fi

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Aug 23 2017 03:21:51
Script start
Timing: Aug 23 2017 03:21:51
Module start 'content'
Timing: Aug 23 2017 03:21:51
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Aug 23 2017 03:21:51
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZ Tags'
Timing: Aug 23 2017 03:21:51
Script end

Main resources:

Total runtime0.0910 sec
Peak memory usage6,912.0000 KB
Database Queries2

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0084 1,316.0859745.1094
Module start 'content' 0.00850.0395 2,061.19531,982.7891
Module end 'content' 0.04790.0430 4,043.98441,508.9375
Script end 0.0909  5,552.9219 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.00454.9231250.0002
Mysql Total
Database connection0.00050.505210.0005
Mysqli_queries0.00151.696020.0008
Looping result0.00010.068120.0000
TS translator
TS init0.00242.659330.0008
TS cache load0.00202.154330.0007
TS context load0.00161.764130.0005
Template Total0.045550.020.0228
Template load0.00212.358420.0011
Template processing0.043347.575820.0217
Override
Cache load0.00151.616920.0007
states
state_identifier_array0.00080.922710.0008
General
dbfile0.00707.7379110.0006
String conversion0.00000.025420.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 2
 Number of unique templates used: 2

Time used to render debug report: 0.0004 secs