Ota virtuaalitodellisuus haltuun: 3DEXPERIENCE & HTC Vive

11.01.2017

3DEXPERIENCE–järjestelmän käyttäjillä on nyt mahdollisuus hyödyntää virtuaalitodellisuutta HTC Vive:n avulla missä tahansa tuotekehityksen vaiheessa.
Lue lisää.

HTC Vive:n käyttöä 3DEXPERIENCE-järjestelmässä esitellään RAND Finlandin Tuotekehityksen Roadshowlla 7.2.2017 alkaen. Ilmoittaudu mukaan!

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Jun 27 2017 22:05:24
Script start
Timing: Jun 27 2017 22:05:24
Module start 'content'
Timing: Jun 27 2017 22:05:24
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Jun 27 2017 22:05:24
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZ Tags'
Timing: Jun 27 2017 22:05:24
Script end

Main resources:

Total runtime0.2167 sec
Peak memory usage5,888.0000 KB
Database Queries2

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0105 1,320.0469654.0625
Module start 'content' 0.01050.0541 1,974.10941,993.2813
Module end 'content' 0.06460.1520 3,967.39061,602.6016
Script end 0.2166  5,569.9922 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.00431.9936250.0002
Mysql Total
Database connection0.00190.888610.0019
Mysqli_queries0.00200.900620.0010
Looping result0.00010.028920.0000
TS translator
TS init0.00271.258730.0009
TS cache load0.00200.935630.0007
TS context load0.00160.716530.0005
Template Total0.154371.220.0772
Template load0.00231.047320.0011
Template processing0.152070.123120.0760
Override
Cache load0.00150.714220.0008
states
state_identifier_array0.00090.427710.0009
General
dbfile0.084038.7705110.0076
String conversion0.00000.013420.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 2
 Number of unique templates used: 2

Time used to render debug report: 0.0004 secs