Ota virtuaalitodellisuus haltuun: 3DEXPERIENCE & HTC Vive

11.01.2017

3DEXPERIENCE–järjestelmän käyttäjillä on nyt mahdollisuus hyödyntää virtuaalitodellisuutta HTC Vive:n avulla missä tahansa tuotekehityksen vaiheessa.
Lue lisää.

HTC Vive:n käyttöä 3DEXPERIENCE-järjestelmässä esitellään RAND Finlandin Tuotekehityksen Roadshowlla 7.2.2017 alkaen. Ilmoittaudu mukaan!

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Aug 23 2017 03:21:08
Script start
Timing: Aug 23 2017 03:21:08
Module start 'content'
Timing: Aug 23 2017 03:21:08
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Aug 23 2017 03:21:08
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZ Tags'
Timing: Aug 23 2017 03:21:08
Script end

Main resources:

Total runtime0.1024 sec
Peak memory usage6,912.0000 KB
Database Queries2

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0107 1,316.2969745.0938
Module start 'content' 0.01070.0334 2,061.39061,990.1328
Module end 'content' 0.04410.0581 4,051.52341,509.5625
Script end 0.1022  5,561.0859 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.00535.1511250.0002
Mysql Total
Database connection0.00050.513610.0005
Mysqli_queries0.00212.058720.0011
Looping result0.00010.058720.0000
TS translator
TS init0.00272.610130.0009
TS cache load0.00222.157230.0007
TS context load0.00171.692530.0006
Template Total0.060559.020.0302
Template load0.00333.201120.0016
Template processing0.057155.788620.0286
Override
Cache load0.00222.158220.0011
states
state_identifier_array0.00121.215610.0012
General
dbfile0.00050.4936110.0000
String conversion0.00000.023520.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 2
 Number of unique templates used: 2

Time used to render debug report: 0.0004 secs