Toimialakohtaiset ratkaisut

Dassault Systemes on kehittänyt toimialakohtaiset tuotekehitys- ja tuotteen elinkaarenhallinta ratkaisut jo kahdelletoista eri toimialalle. Toimialakohtaisiin ratkaisuihin on kerätty juuri sopivat ohjelmistot sekä parhaat käytännöt kyseiselle toimialalle.

Lue lisää allaolevista linkeistä tai täältä ja sovi esittelytapaaminen asiantuntijoidemme kanssa.

Lentokone- ja puolustusvälineteollisuus

Lue lisää

Kauppa ja pakatut kuluttajatuotteet

Lue lisää

HighTech-teollisuus
 

Lue lisää

Lifescience-teollisuus
 

Lue lisää

Arkkitehtuuri ja rakennusteollisuus

Lue lisää

Energia-, Prosessiteollisuus
 

Lue lisää

Auto-, juna- ja lentokoneteollisuus

Lue lisää

Vene- ja laivateollisuus
 

Lue lisää

Kuluttajateollisuus
  
Lue lisää
Pankki- ja vakuutussektori 
 

Lue lisää

Teollisuuden laitteet
 

Lue lisää

Luonnonvarateollisuus
 

Lue lisää

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Jun 27 2017 22:07:08
Script start
Timing: Jun 27 2017 22:07:08
Module start 'content'
Timing: Jun 27 2017 22:07:08
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Jun 27 2017 22:07:08
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZ Tags'
Error: eZImageManager::createImageAlias Jun 27 2017 22:07:08
The reference alias original file  does not exist
Error: Jun 27 2017 22:07:08
Original alias does not exist, cannot create other aliases without it
Error: eZImageManager::createImageAlias Jun 27 2017 22:07:08
Failed creating the referenced alias reference, cannot create alias carousel
Error: eZTemplate @ extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/carousel.tpl:62[79] Jun 27 2017 22:07:08
Cannot retrieve attribute of a NULL
Timing: Jun 27 2017 22:07:09
Script end

Main resources:

Total runtime0.1530 sec
Peak memory usage9,728.0000 KB
Database Queries7

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0099 1,319.4219654.3516
Module start 'content' 0.00990.0592 1,973.77342,183.6953
Module end 'content' 0.06910.0838 4,157.46884,615.6328
Script end 0.1529  8,773.1016 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.00563.6898270.0002
Mysql Total
Database connection0.00050.333910.0005
Mysqli_queries0.00573.717170.0008
Looping result0.00020.128170.0000
TS translator
TS init0.00241.537030.0008
TS cache load0.00181.166530.0006
TS context load0.00140.908930.0005
Template Total0.085756.020.0429
Template load0.00201.312320.0010
Template processing0.083754.684920.0418
Template load and register function0.00261.730960.0004
Override
Cache load0.00140.882350.0003
states
state_identifier_array0.00090.561310.0009
Sytem overhead
Fetch class attribute can translate value0.00261.682010.0026
Fetch class attribute name0.00040.252210.0004
XML
Image XML parsing0.00020.130710.0002
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00000.012510.0000
General
dbfile0.00060.3953120.0001
String conversion0.00000.020320.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/header.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/content/datatype/view/ezxmltags/header.tplEdit templateOverride template
1parts/edit/inline_edit.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/edit/inline_edit.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 5
 Number of unique templates used: 5

Time used to render debug report: 0.0004 secs