Laitekokoonpanot vaativaan käyttöön

Laitevalikoima

Kaikki tarjoamamme laitekokoonpanot on tarkoin valittu ja testattu erityisesti vaativaa CAD- ja simulointikäyttöä varten. Kokoonpanot voidaan myös räätälöidä asiakkaan toiveiden mukaisiksi laajasta optiovalikoimasta. Tällä hetkellä suosittelemme seuraavia HP laitteita: HP SO ZBook15 GEN3 ja HP SO ZBook 17 GEN3.

Kerromme mielellämme lisätietoja laitevalikoimastamme.

Muistathan myös lisenssien vuokrauspalvelumme? Vaivaton tapa hankkia lisäpotkua liikentoimintaan.

Esimerkkejä HP-laitevalikoimastamme:

HP SO ZBook 15 GEN3 Rand Edition Mobile Workstation

Hinta 1850,- (Alv 0%)

System Localization: AK8 – Sweden / Finland   
OS Localization: AK8 – Sweden / Finland    
Keyboard Localization: AK8 – Sweden / Finland     
Base Unit:  HP IDS I7-6700HQ 15G3 NB PC  
OS & Documentation: Microsoft Windows 10 Pro 64    
Graphics: NVIDIA Quadro M1000M Graphics
Camera: Integrated, No Webcam
Display: 15.6 inch LED FHD SVA Anti-Glare slim(1920×1080)
System Memory: 1x16Gb 2133 DDR4
Internal Storage: 512 SATA-3 SSD
Flash Cache: No Flash
Wireless LAN: Intel 8260AN ac + Bluetooth 4.2 WW
Wireless WAN: No WWAN
Fingerprint Reader: Fingerprint Reader
Keyboard: Dual Point Backlit with numeric keypad
Warranty: 3/3/0 Warranty, HP 3 year Next Business Day Onsite

Sulje

HP SO ZBook 17 GEN3 Rand Edition Mobile Workstation

Hinta 2100,- (Alv 0%)

System Localization: AK8 – Sweden      
OS Localization: AK8 – Sweden      
Keyboard Localization: AK8 – Sweden      
Base Unit: HP IDS i7-6700HQ G3
OS & Documentation: Microsoft Windows 10 Pro 64
Graphics: NVIDIA Quadro M2000M Graphics
Processor: Intel Core i7-6700HQ
Camera: Integrated, No Webcam
Display: 17.3 inch LED FHD UWVA Anti-Glare (1920×1080)
System Memory: 1x16GB 2133 DDR4
Internal Storage: 512 SATA3 SSD
Secondary Internal Storage: None  
Flash Cache: No Flash
Wireless LAN: Intel 8260AN ac 2×2  Bluetooth 4.2 WW
Wireless WAN: No WWAN
Fingerprint Reader: Fingerprint Reader
Battery: 8 Cell 83 WHr
Keyboard: Dual Point Backlit with numeric keypad
Warranty: HP 3 year Next Business Day Onsite

Sulje

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Jun 27 2017 22:01:04
Script start
Timing: Jun 27 2017 22:01:04
Module start 'content'
Timing: Jun 27 2017 22:01:04
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Jun 27 2017 22:01:04
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZ Tags'
Error: eZImageManager::createImageAlias Jun 27 2017 22:01:04
The reference alias original file  does not exist
Error: Jun 27 2017 22:01:04
Original alias does not exist, cannot create other aliases without it
Error: eZImageManager::createImageAlias Jun 27 2017 22:01:04
Failed creating the referenced alias reference, cannot create alias carousel
Error: eZTemplate @ extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/carousel.tpl:62[79] Jun 27 2017 22:01:04
Cannot retrieve attribute of a NULL
Timing: Jun 27 2017 22:01:04
Script end

Main resources:

Total runtime0.1433 sec
Peak memory usage9,728.0000 KB
Database Queries7

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0097 1,319.5625654.2344
Module start 'content' 0.00970.0692 1,973.79692,281.3828
Module end 'content' 0.07890.0642 4,255.17974,598.6250
Script end 0.1432  8,853.8047 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.00523.6520270.0002
Mysql Total
Database connection0.00221.519510.0022
Mysqli_queries0.00463.225570.0007
Looping result0.00020.133670.0000
TS translator
TS init0.00231.617430.0008
TS cache load0.00171.184630.0006
TS context load0.00140.952730.0005
Template Total0.066146.120.0330
Template load0.00231.614420.0012
Template processing0.063744.462820.0319
Template load and register function0.00241.653860.0004
Override
Cache load0.00161.124560.0003
states
state_identifier_array0.00070.520710.0007
Sytem overhead
Fetch class attribute can translate value0.00241.678810.0024
Fetch class attribute name0.00040.263810.0004
XML
Image XML parsing0.00020.132610.0002
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00000.012610.0000
General
dbfile0.00040.2836120.0000
String conversion0.00000.014620.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/header.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/content/datatype/view/ezxmltags/header.tplEdit templateOverride template
1parts/edit/inline_edit.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/edit/inline_edit.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 6
 Number of unique templates used: 6

Time used to render debug report: 0.0005 secs