Laitekokoonpanot vaativaan käyttöön

Laitevalikoima

Kaikki tarjoamamme laitekokoonpanot on tarkoin valittu ja testattu erityisesti vaativaa CAD- ja simulointikäyttöä varten. Kokoonpanot voidaan myös räätälöidä asiakkaan toiveiden mukaisiksi laajasta optiovalikoimasta. Tällä hetkellä suosittelemme seuraavia HP laitteita: HP SO ZBook15 GEN4 ja HP SO ZBook 17 GEN4.

Kerromme mielellämme lisätietoja laitevalikoimastamme.

Muistathan myös lisenssien vuokrauspalvelumme? Vaivaton tapa hankkia lisäpotkua liikentoimintaan.

Esimerkkejä HP-laitevalikoimastamme:

HP SO ZBook 15 GEN4 Rand Edition Mobile Workstation

Hinta 2025,- (Alv 0%)

System Localization: AK8 – Sweden / Finland   
OS Localization: AK8 – Sweden / Finland    
Keyboard Localization: AK8 – Sweden / Finland     
Base Unit:  HP IDS I7-7820HQ 15 G4 NB PC  
OS & Documentation: Microsoft Windows 10 Pro 64    
Graphics: NVIDIA Quadro M1200M  4Gb Graphics
Camera: Integrated HD 720p DualAryMic Webcam
Display: 15.6 inch FHD(1920×1080) Anti-Glare LED SVA enable for Webcam slim
System Memory: 1x16Gb DDR4 2400
Internal Storage: 512 GB Turbo Drive G2 Self Encrypted OPAL2 Three layer Cell Solid State Drive
Flash Cache: No Flash
Wireless LAN: Intel 8265 ac 2x2+ Bluetooth 4.2 WW
Wireless WAN: HP lt4120 LTE HSPA +EVDO Gobi 4G Foxconn 
Fingerprint Reader: No Fingerprint Reader
Keyboard: Dual Point Backlit with numeric keypad
Warranty: 3/3/0 Warranty, HP 3 year Next Business Day Onsite

Sulje

HP SO ZBook 17 GEN4 Rand Edition Mobile Workstation

Hinta 2250,- (Alv 0%)

System Localization: AK8 – Sweden      
OS Localization: AK8 – Sweden      
Keyboard Localization: AK8 – Sweden      
Base Unit: HP IDS I7-7820HQ 17 G4 NB PC 
OS & Documentation: Microsoft Windows 10 Pro 64
Graphics: NVIDIA Quadro M2000M 4GB Graphics 
Camera: Integrated HD 720p DualAryMic Webcam
Display: 17.3 inch FHD (1920×1080) Brightview LED UWVA enabled for Webcam flat Touchscreen
System Memory: 1x16GB DDR4 2400
Internal Storage: 512 GB Turbo Drive G2 Self Encrypted OPAL2 Three Layer Cell Solid State Drive
Secondary Internal Storage: None  
Flash Cache: No Flash
Wireless LAN: Intel 8265 ac 2x2 + Bluetooth 4.2 WW
Wireless WAN: No WWAN
Keyboard: Dual Point Backlit with numeric keypad
Warranty: HP 3 year Next Business Day Onsite

Sulje

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Aug 23 2017 03:24:57
Script start
Timing: Aug 23 2017 03:24:57
Module start 'content'
Timing: Aug 23 2017 03:24:57
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Aug 23 2017 03:24:57
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZ Tags'
Error: eZImageManager::createImageAlias Aug 23 2017 03:24:57
The reference alias original file  does not exist
Error: Aug 23 2017 03:24:57
Original alias does not exist, cannot create other aliases without it
Error: eZImageManager::createImageAlias Aug 23 2017 03:24:57
Failed creating the referenced alias reference, cannot create alias carousel
Error: eZTemplate @ extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/carousel.tpl:62[79] Aug 23 2017 03:24:57
Cannot retrieve attribute of a NULL
Timing: Aug 23 2017 03:24:57
Script end

Main resources:

Total runtime0.4075 sec
Peak memory usage11,264.0000 KB
Database Queries7

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0111 1,315.8281745.2734
Module start 'content' 0.01120.0739 2,061.10162,274.9609
Module end 'content' 0.08510.3222 4,336.06254,874.4844
Script end 0.4073  9,210.5469 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.00581.4192270.0002
Mysql Total
Database connection0.00210.523210.0021
Mysqli_queries0.00511.255870.0007
Looping result0.00020.051570.0000
TS translator
TS init0.00240.592930.0008
TS cache load0.00200.480830.0007
TS context load0.00160.398730.0005
Template Total0.325779.920.1629
Template load0.00250.624420.0013
Template processing0.323179.296020.1616
Template load and register function0.00280.679360.0005
Override
Cache load0.00170.414760.0003
states
state_identifier_array0.00090.210810.0009
Sytem overhead
Fetch class attribute can translate value0.00250.617410.0025
Fetch class attribute name0.00040.101210.0004
XML
Image XML parsing0.00020.056510.0002
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00000.010110.0000
General
dbfile0.214452.6127120.0179
String conversion0.00000.005720.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/header.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/content/datatype/view/ezxmltags/header.tplEdit templateOverride template
1parts/edit/inline_edit.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/edit/inline_edit.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 6
 Number of unique templates used: 6

Time used to render debug report: 0.0005 secs