TechViz XL

TechViz XL on ohjelmisto, joka mahdollistaa 3D-mallien kokemisen ainutlaatuisella tavalla virtuaalitodellisuuden keinoin. Ohjelmisto on yhteensopiva kaikkien Virtual Reality -laitteiden kanssa ja se toimii ilman data konversiota, jolloin virtuaalitodellisuutta voidaan hyödyntää suunnittelutyössä reaaliajassa. Suunnittelutyö ja validointiprosessi saadaan tehtyä aikaa ja rahaa säästäen.

TechViz XL on yhteensopiva markkinoiden yleisimpien CAD-ohjelmistojen kanssa (esim. CATIA V5, SolidWorks, PTC Creo, Siemens NX).

Ohjelmiston tärkeimpiä ominaisuuksia:

  • Yhteensopiva yli 200 CAD-ohjelmiston kanssa
  • Ei data konversiota
  • Reaaliaikainen visualisointi 1:1
  • Yhteensopiva kaikkien VR-laitteiden kanssa
  • Intuitiivinen käyttöliittymä

Lisätietoja: http://www.techviz.net/techviz-xl

Kiinnostuitko? Ota yhteyttä, niin annamme mielellämme lisätietoja.

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Jun 27 2017 22:05:59
Script start
Timing: Jun 27 2017 22:05:59
Module start 'content'
Timing: Jun 27 2017 22:05:59
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Jun 27 2017 22:05:59
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZ Tags'
Error: eZImageManager::createImageAlias Jun 27 2017 22:06:00
The reference alias original file  does not exist
Error: Jun 27 2017 22:06:00
Original alias does not exist, cannot create other aliases without it
Error: eZImageManager::createImageAlias Jun 27 2017 22:06:00
Failed creating the referenced alias reference, cannot create alias carousel
Error: eZTemplate @ extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/carousel.tpl:62[79] Jun 27 2017 22:06:00
Cannot retrieve attribute of a NULL
Timing: Jun 27 2017 22:06:00
Script end

Main resources:

Total runtime0.1914 sec
Peak memory usage9,472.0000 KB
Database Queries7

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0089 1,319.5234654.2188
Module start 'content' 0.00900.0484 1,973.74222,095.8203
Module end 'content' 0.05730.1339 4,069.56254,618.2734
Script end 0.1913  8,687.8359 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.00552.8487270.0002
Mysql Total
Database connection0.00190.984110.0019
Mysqli_queries0.00542.836670.0008
Looping result0.00020.109770.0000
TS translator
TS init0.00301.548330.0010
TS cache load0.00251.315330.0008
TS context load0.00221.138230.0007
Template Total0.137371.720.0687
Template load0.00251.287220.0012
Template processing0.134870.414320.0674
Template load and register function0.00251.295660.0004
Override
Cache load0.00170.878060.0003
states
state_identifier_array0.00080.412110.0008
Sytem overhead
Fetch class attribute can translate value0.00281.440710.0028
Fetch class attribute name0.00040.200110.0004
XML
Image XML parsing0.00040.185410.0004
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00000.010010.0000
General
dbfile0.058430.5161120.0049
String conversion0.00000.011120.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/header.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/content/datatype/view/ezxmltags/header.tplEdit templateOverride template
1parts/edit/inline_edit.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/edit/inline_edit.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 6
 Number of unique templates used: 6

Time used to render debug report: 0.0004 secs