TechViz XL

TechViz XL on ohjelmisto, joka mahdollistaa 3D-mallien kokemisen ainutlaatuisella tavalla virtuaalitodellisuuden keinoin. Ohjelmisto on yhteensopiva kaikkien Virtual Reality -laitteiden kanssa ja se toimii ilman data konversiota, jolloin virtuaalitodellisuutta voidaan hyödyntää suunnittelutyössä reaaliajassa. Suunnittelutyö ja validointiprosessi saadaan tehtyä aikaa ja rahaa säästäen.

TechViz XL on yhteensopiva markkinoiden yleisimpien CAD-ohjelmistojen kanssa (esim. CATIA V5, SolidWorks, PTC Creo, Siemens NX).

Ohjelmiston tärkeimpiä ominaisuuksia:

  • Yhteensopiva yli 200 CAD-ohjelmiston kanssa
  • Ei data konversiota
  • Reaaliaikainen visualisointi 1:1
  • Yhteensopiva kaikkien VR-laitteiden kanssa
  • Intuitiivinen käyttöliittymä

Lisätietoja: http://www.techviz.net/techviz-xl

Kiinnostuitko? Ota yhteyttä, niin annamme mielellämme lisätietoja.

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Aug 23 2017 03:25:40
Script start
Timing: Aug 23 2017 03:25:40
Module start 'content'
Timing: Aug 23 2017 03:25:41
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Aug 23 2017 03:25:41
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZ Tags'
Error: eZImageManager::createImageAlias Aug 23 2017 03:25:41
The reference alias original file  does not exist
Error: Aug 23 2017 03:25:41
Original alias does not exist, cannot create other aliases without it
Error: eZImageManager::createImageAlias Aug 23 2017 03:25:41
Failed creating the referenced alias reference, cannot create alias carousel
Error: eZTemplate @ extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/carousel.tpl:62[79] Aug 23 2017 03:25:41
Cannot retrieve attribute of a NULL
Timing: Aug 23 2017 03:25:41
Script end

Main resources:

Total runtime0.1653 sec
Peak memory usage10,752.0000 KB
Database Queries7

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0105 1,315.7969745.3516
Module start 'content' 0.01050.0645 2,061.14842,092.7344
Module end 'content' 0.07500.0902 4,153.88284,891.7031
Script end 0.1652  9,045.5859 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.00643.8917270.0002
Mysql Total
Database connection0.00060.384810.0006
Mysqli_queries0.00583.512970.0008
Looping result0.00020.143570.0000
TS translator
TS init0.00301.789430.0010
TS cache load0.00231.369530.0008
TS context load0.00181.085730.0006
Template Total0.091455.320.0457
Template load0.00331.975920.0016
Template processing0.088153.282620.0440
Template load and register function0.00261.578660.0004
Override
Cache load0.00251.482860.0004
states
state_identifier_array0.00100.610410.0010
Sytem overhead
Fetch class attribute can translate value0.00241.477310.0024
Fetch class attribute name0.00040.254710.0004
XML
Image XML parsing0.00020.115510.0002
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00000.012110.0000
General
dbfile0.00050.3317120.0000
String conversion0.00000.021320.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/header.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/content/datatype/view/ezxmltags/header.tplEdit templateOverride template
1parts/edit/inline_edit.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/edit/inline_edit.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 6
 Number of unique templates used: 6

Time used to render debug report: 0.0005 secs