Tietoa meistä

Rand Finland on toiminut jo pari vuosikymmentä PLM-järjestelmien ja 3D-suunnitteluohjelmistojen parissa. Tarjoamme työkalut ja koulutuksen 3D-suunnitteluun, simulointiin sekä tuotetiedon hallintaan. Toimitamme pääsääntöisesti päämiehemme Dassault Systèmesin ohjelmistoja ja tuotteita.

Pääkonttorimme sijaitsee hyvien kulkuyhteyksien päässä Vantaalla. Kasvumme on jatkuvaa, jonka vuoksi etsimmekin jatkuvasti uusia osaajia tiimiimme. 

Mitä meillä on tarjottavana?

Tarjoamme haastavia ja itsenäisiä työtehtäviä, mahdollisuuden kehittää omaa osaamistasi sekä kilpailukykyisen palkkauksen. Työt alkavat sopimuksen mukaan. Jos koet että voisit olla etsimämme henkilö, lähetä meille vapaamuotoinen hakemus CV:n ja palkkatoiveen kera.

Ota yhteyttä:

Toimitusjohtaja Jari Suokas
Puh: 040 186 8886
jari.suokas(a)rand.fi

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Aug 23 2017 03:24:26
Script start
Timing: Aug 23 2017 03:24:26
Module start 'content'
Timing: Aug 23 2017 03:24:26
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Aug 23 2017 03:24:26
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZ Tags'
Error: eZImageManager::createImageAlias Aug 23 2017 03:24:26
The reference alias original file  does not exist
Error: Aug 23 2017 03:24:26
Original alias does not exist, cannot create other aliases without it
Error: eZImageManager::createImageAlias Aug 23 2017 03:24:26
Failed creating the referenced alias reference, cannot create alias carousel
Error: eZTemplate @ extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/carousel.tpl:62[79] Aug 23 2017 03:24:26
Cannot retrieve attribute of a NULL
Timing: Aug 23 2017 03:24:26
Script end

Main resources:

Total runtime0.1295 sec
Peak memory usage10,752.0000 KB
Database Queries7

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0080 1,315.8359745.3438
Module start 'content' 0.00810.0362 2,061.17971,990.2031
Module end 'content' 0.04430.0850 4,051.38284,888.6406
Script end 0.1293  8,940.0234 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.00554.2626270.0002
Mysql Total
Database connection0.00050.363110.0005
Mysqli_queries0.00493.818870.0007
Looping result0.00020.148170.0000
TS translator
TS init0.00221.705930.0007
TS cache load0.00181.418130.0006
TS context load0.00161.197930.0005
Template Total0.088768.520.0444
Template load0.00221.694020.0011
Template processing0.086566.777320.0432
Template load and register function0.00262.017060.0004
Override
Cache load0.00151.171760.0003
states
state_identifier_array0.00070.578610.0007
Sytem overhead
Fetch class attribute can translate value0.00251.964110.0025
Fetch class attribute name0.00040.311210.0004
XML
Image XML parsing0.00020.136610.0002
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00000.020810.0000
General
dbfile0.00050.3959120.0000
String conversion0.00000.018420.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/header.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/content/datatype/view/ezxmltags/header.tplEdit templateOverride template
1parts/edit/inline_edit.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/edit/inline_edit.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 6
 Number of unique templates used: 6

Time used to render debug report: 0.0005 secs