Yrityksestämme

RAND Finland Oy kykenee tarjoamaan yli 20 vuoden kokemuksen nykyaikaisten PLM -järjestelmien (Product Lifecycle Management) ja yli 25 vuoden kokemuksen Catia-suunnittelu-järjestelmien käyttöönotosta ja kehittämisestä.

Tänä päivänä enää ei riitä että tuote hallitaan R&D -keskeisesti, vaan yhä tärkeämmäksi ovat myös nousseet elinkaaren muut vaiheet sekä sidosryhmät tuotekehityksen ulkopuolella.

RAND Finland Oy toimii Dassault Systemesin High-End -tuotteiden jälleenmyyjä- ja asiantuntijaorganisaationa.

Kattavat asiantuntijapalvelumme

Asiantuntijapalvelumme jakaantuvat CAD-, CAM-, FEA- ja PLM -järjestelmien käyttöönottovaiheiden palveluihin sekä olemassa olevan järjestelmän kehittämiseen ja standardointiin. Osaava konsulttiryhmämme analysoi, raportoi sekä toteuttaa kehitysprojektit yhteistyössä yrityksen omien asiantuntijoiden kanssa.

Kun RAND Finlandin tekninen- ja teknologiaosaaminen yhdistetään yrityksen vankkaan tuotetuntemukseen sekä toimialaosaamiseen, saavutetaan kehitys- ja käyttöönottoprojekteissa varmimmin haluttu lopputulos. Globaalin asiantuntijaverkostomme avulla voimme ottaa kokonaisvastuun myös yli maan rajojen menevistä projekteista. Useat toteuttamistamme PLM-projekteista ovatkin käsittäneet Suomen lisäksi asiakkaan toimipisteitä muualla Euroopassa, Aasiassa sekä Pohjois-Amerikassa

 
Online-tukipalvelu asiakkaillemme

Ota yhteyttä (klo 8-16):

Puh: 020 7412 673
Email: support@rand.fi

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Jun 27 2017 22:01:16
Script start
Timing: Jun 27 2017 22:01:16
Module start 'content'
Timing: Jun 27 2017 22:01:16
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Jun 27 2017 22:01:16
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZ Tags'
Error: eZImageManager::createImageAlias Jun 27 2017 22:01:16
The reference alias original file  does not exist
Error: Jun 27 2017 22:01:16
Original alias does not exist, cannot create other aliases without it
Error: eZImageManager::createImageAlias Jun 27 2017 22:01:16
Failed creating the referenced alias reference, cannot create alias carousel
Error: eZTemplate @ extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/carousel.tpl:62[79] Jun 27 2017 22:01:16
Cannot retrieve attribute of a NULL
Timing: Jun 27 2017 22:01:16
Script end

Main resources:

Total runtime0.1917 sec
Peak memory usage9,728.0000 KB
Database Queries7

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0069 1,319.3281654.3828
Module start 'content' 0.00690.1279 1,973.71092,187.5234
Module end 'content' 0.13480.0568 4,161.23444,618.1641
Script end 0.1916  8,779.3984 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.00502.6056270.0002
Mysql Total
Database connection0.00040.212310.0004
Mysqli_queries0.00542.821770.0008
Looping result0.00020.101770.0000
TS translator
TS init0.00201.044330.0007
TS cache load0.00160.825030.0005
TS context load0.00130.686530.0004
Template Total0.058730.620.0293
Template load0.00261.352220.0013
Template processing0.056129.242020.0280
Template load and register function0.00221.127860.0004
Override
Cache load0.00180.918660.0003
states
state_identifier_array0.00090.493510.0009
Sytem overhead
Fetch class attribute can translate value0.00221.147110.0022
Fetch class attribute name0.00050.281710.0005
XML
Image XML parsing0.00020.121010.0002
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00000.010910.0000
General
dbfile0.00040.2030120.0000
String conversion0.00000.010920.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/header.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/content/datatype/view/ezxmltags/header.tplEdit templateOverride template
1parts/edit/inline_edit.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/edit/inline_edit.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 6
 Number of unique templates used: 6

Time used to render debug report: 0.0005 secs