Yrityksestämme

RAND Finland Oy kykenee tarjoamaan yli 20 vuoden kokemuksen nykyaikaisten PLM -järjestelmien (Product Lifecycle Management) ja yli 25 vuoden kokemuksen Catia-suunnittelu-järjestelmien käyttöönotosta ja kehittämisestä.

Tänä päivänä enää ei riitä että tuote hallitaan R&D -keskeisesti, vaan yhä tärkeämmäksi ovat myös nousseet elinkaaren muut vaiheet sekä sidosryhmät tuotekehityksen ulkopuolella.

RAND Finland Oy toimii Dassault Systemesin High-End -tuotteiden jälleenmyyjä- ja asiantuntijaorganisaationa.

Kattavat asiantuntijapalvelumme

Asiantuntijapalvelumme jakaantuvat CAD-, CAM-, FEA- ja PLM -järjestelmien käyttöönottovaiheiden palveluihin sekä olemassa olevan järjestelmän kehittämiseen ja standardointiin. Osaava konsulttiryhmämme analysoi, raportoi sekä toteuttaa kehitysprojektit yhteistyössä yrityksen omien asiantuntijoiden kanssa.

Kun RAND Finlandin tekninen- ja teknologiaosaaminen yhdistetään yrityksen vankkaan tuotetuntemukseen sekä toimialaosaamiseen, saavutetaan kehitys- ja käyttöönottoprojekteissa varmimmin haluttu lopputulos. Globaalin asiantuntijaverkostomme avulla voimme ottaa kokonaisvastuun myös yli maan rajojen menevistä projekteista. Useat toteuttamistamme PLM-projekteista ovatkin käsittäneet Suomen lisäksi asiakkaan toimipisteitä muualla Euroopassa, Aasiassa sekä Pohjois-Amerikassa

 
Online-tukipalvelu asiakkaillemme

Ota yhteyttä (klo 8-16):

Puh: 020 7412 673
Email: support@rand.fi

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Aug 23 2017 03:24:05
Script start
Timing: Aug 23 2017 03:24:05
Module start 'content'
Timing: Aug 23 2017 03:24:05
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Aug 23 2017 03:24:05
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZ Tags'
Error: eZImageManager::createImageAlias Aug 23 2017 03:24:05
The reference alias original file  does not exist
Error: Aug 23 2017 03:24:05
Original alias does not exist, cannot create other aliases without it
Error: eZImageManager::createImageAlias Aug 23 2017 03:24:05
Failed creating the referenced alias reference, cannot create alias carousel
Error: eZTemplate @ extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/carousel.tpl:62[79] Aug 23 2017 03:24:05
Cannot retrieve attribute of a NULL
Timing: Aug 23 2017 03:24:05
Script end

Main resources:

Total runtime0.1352 sec
Peak memory usage11,264.0000 KB
Database Queries7

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0096 1,315.5859745.4609
Module start 'content' 0.00960.0375 2,061.04692,184.3906
Module end 'content' 0.04710.0879 4,245.43754,892.0859
Script end 0.1351  9,137.5234 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.00544.0271270.0002
Mysql Total
Database connection0.00181.359810.0018
Mysqli_queries0.00574.238470.0008
Looping result0.00020.165170.0000
TS translator
TS init0.00221.637930.0007
TS cache load0.00181.302330.0006
TS context load0.00141.059230.0005
Template Total0.092368.320.0462
Template load0.00211.529320.0010
Template processing0.090266.721820.0451
Template load and register function0.00271.982460.0004
Override
Cache load0.00141.071460.0002
states
state_identifier_array0.00080.585210.0008
Sytem overhead
Fetch class attribute can translate value0.00211.567710.0021
Fetch class attribute name0.00030.250810.0003
XML
Image XML parsing0.00020.137610.0002
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00000.012710.0000
General
dbfile0.00040.3311120.0000
String conversion0.00000.014620.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/header.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/content/datatype/view/ezxmltags/header.tplEdit templateOverride template
1parts/edit/inline_edit.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/edit/inline_edit.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 6
 Number of unique templates used: 6

Time used to render debug report: 0.0008 secs