Koulutus

Saat täyden hyödyn ohjelmistoinvestoinneistasi vain jos niiden ominaisuudet ovat käytössä ja käyttäjillä hallussa. Rand tarjoaa palvelukseenne CATIA-, ENOVIA-, SIMULIA-, EXALEAD- ja 3D-VIA-ammattilaiset ja kaikkiin tarpeisiin räätälöitävät koulutukset joiden tavoitteena on varmistaa, että näin on.

Koulutustarjontamme perustuu Dassault Systemesin Companion materiaaliin ja se on saatavilla sekä painettuna että sähköisesti. Kurssiluokkamme sijaitsevat Vantaalla ja Jyväskylässä tai vaihtoehtoisesti sellainen voidaan järjestää myös asiakkaan tiloihin.

Dassault Systemésin kurssikuvaukset löytyvät täältä.

Kurssikuvaukset: Ascent

Kurssi-ilmoittautumiset

Voit ilmoittaa yrityksestänne useita henkilöitä kerralla.Kurssipäivän hinta on 400 eur/ hlö (alv 0) sisältäen kurssimateriaalin ja lounaan. Kurssilistassa on valittavissa ainoastaan osa kurssivalikoimastamme.

Muiden kurssien osalta ota yhteyttä myyntiimme jari.suokas@rand.fi tai puh. 040 186 8886

Ilmoittaudu kursseille

Lomakkeen tiedoissa ilmeni virheitä. Tarkistathan virheelliset kentät.

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Aug 23 2017 03:22:55
Script start
Timing: Aug 23 2017 03:22:55
Module start 'content'
Timing: Aug 23 2017 03:22:55
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Aug 23 2017 03:22:55
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZ Tags'
Error: eZImageManager::createImageAlias Aug 23 2017 03:22:55
The reference alias original file  does not exist
Error: Aug 23 2017 03:22:55
Original alias does not exist, cannot create other aliases without it
Error: eZImageManager::createImageAlias Aug 23 2017 03:22:55
Failed creating the referenced alias reference, cannot create alias carousel
Error: eZTemplate @ extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/carousel.tpl:62[79] Aug 23 2017 03:22:55
Cannot retrieve attribute of a NULL
Timing: Aug 23 2017 03:22:55
Script end

Main resources:

Total runtime0.3572 sec
Peak memory usage12,288.0000 KB
Database Queries7

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0087 1,315.7969745.2734
Module start 'content' 0.00870.2603 2,061.07034,000.9922
Module end 'content' 0.26900.0879 6,062.06254,535.7656
Script end 0.3570  10,597.8281 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.01383.8529280.0005
Mysql Total
Database connection0.00040.122010.0004
Mysqli_queries0.00521.441970.0007
Looping result0.00020.048270.0000
TS translator
TS init0.01744.859340.0043
TS cache load0.01684.716740.0042
TS context load0.01654.611540.0041
Template Total0.091325.620.0456
Template load0.00240.665520.0012
Template processing0.088824.869820.0444
Template load and register function0.00250.695260.0004
Override
Cache load0.00170.470760.0003
states
state_identifier_array0.00080.231010.0008
Sytem overhead
Fetch class attribute can translate value0.00240.673310.0024
Fetch class attribute name0.00040.103910.0004
XML
Image XML parsing0.00020.050410.0002
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00000.005510.0000
General
dbfile0.00050.1277120.0000
String conversion0.00000.005320.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/header.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/content/datatype/view/ezxmltags/header.tplEdit templateOverride template
1parts/edit/inline_edit.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/edit/inline_edit.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 6
 Number of unique templates used: 6

Time used to render debug report: 0.0004 secs