Koulutus

Saat täyden hyödyn ohjelmistoinvestoinneistasi vain jos niiden ominaisuudet ovat käytössä ja käyttäjillä hallussa. Rand tarjoaa palvelukseenne CATIA-, ENOVIA-, SIMULIA-, EXALEAD- ja 3D-VIA-ammattilaiset ja kaikkiin tarpeisiin räätälöitävät koulutukset joiden tavoitteena on varmistaa, että näin on.

Koulutustarjontamme perustuu Dassault Systemesin Companion materiaaliin ja se on saatavilla sekä painettuna että sähköisesti. Kurssiluokkamme sijaitsevat Vantaalla ja Jyväskylässä tai vaihtoehtoisesti sellainen voidaan järjestää myös asiakkaan tiloihin.

Dassault Systemésin kurssikuvaukset löytyvät täältä.

Kurssikuvaukset: Ascent

Kurssi-ilmoittautumiset

Voit ilmoittaa yrityksestänne useita henkilöitä kerralla.Kurssipäivän hinta on 400 eur/ hlö (alv 0) sisältäen kurssimateriaalin ja lounaan. Kurssilistassa on valittavissa ainoastaan osa kurssivalikoimastamme.

Muiden kurssien osalta ota yhteyttä myyntiimme jari.suokas@rand.fi tai puh. 040 186 8886

Ilmoittaudu kursseille

Lomakkeen tiedoissa ilmeni virheitä. Tarkistathan virheelliset kentät.

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Jun 27 2017 22:00:06
Script start
Timing: Jun 27 2017 22:00:06
Module start 'content'
Timing: Jun 27 2017 22:00:07
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Jun 27 2017 22:00:07
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZ Tags'
Error: eZImageManager::createImageAlias Jun 27 2017 22:00:07
The reference alias original file  does not exist
Error: Jun 27 2017 22:00:07
Original alias does not exist, cannot create other aliases without it
Error: eZImageManager::createImageAlias Jun 27 2017 22:00:07
Failed creating the referenced alias reference, cannot create alias carousel
Error: eZTemplate @ extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/carousel.tpl:62[79] Jun 27 2017 22:00:07
Cannot retrieve attribute of a NULL
Timing: Jun 27 2017 22:00:07
Script end

Main resources:

Total runtime1.2084 sec
Peak memory usage11,008.0000 KB
Database Queries7

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0418 1,319.5234654.2188
Module start 'content' 0.04180.9311 1,973.74223,578.5938
Module end 'content' 0.97300.2353 5,552.33594,625.9766
Script end 1.2082  10,178.3125 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.01371.1372280.0005
Mysql Total
Database connection0.03302.731410.0330
Mysqli_queries0.06785.614470.0097
Looping result0.00030.028070.0000
TS translator
TS init0.129610.722640.0324
TS cache load0.129010.676140.0323
TS context load0.128610.645540.0322
Template Total0.237819.720.1189
Template load0.00260.212320.0013
Template processing0.235219.465620.1176
Template load and register function0.00270.224860.0005
Override
Cache load0.00190.159660.0003
states
state_identifier_array0.00180.152910.0018
Sytem overhead
Fetch class attribute can translate value0.02762.285910.0276
Fetch class attribute name0.00370.307710.0037
XML
Image XML parsing0.00030.023910.0003
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00000.001910.0000
General
dbfile0.00040.0367120.0000
String conversion0.00000.002420.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/header.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/content/datatype/view/ezxmltags/header.tplEdit templateOverride template
1parts/edit/inline_edit.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/edit/inline_edit.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 6
 Number of unique templates used: 6

Time used to render debug report: 0.0007 secs