Realistisella simuloinnilla kustannustehokkuutta ja laatua suunnitteluun

SIMULIA-ohjelmistoilla (Abaqus, Isight) varmistetaan suunnitellun tuotteen toimivuus käytännön olosuhteissa ennen kuin ensimmäistäkään fyysistä prototyyppiä on valmistettu. Simuloinneilla voidaan nopeasti vertailla erilaisia vaihtoehtoja ja perustaa suunnitteluratkaisut luottavaisin mielin simulointien antamaan tietoon siitä, miten tuote käyttäytyy todellisissa käyttöolosuhteissaan.
Rand Finland kykenee tarjoamaan asiakkailleen parhaiden asiantuntijoiden osaamisen ja avun muun muassa rakenteiden muodon optimoinnissa ja monifysikaalisten ilmiöiden mallintamisessa.

Lue lisää Simulia-ohjelmistosta Dassault Systemes’n sivuilta.

Katso tulevat SIMULIA-koulutukset Dassault Systemesin sivuilta valitsemalla pudotusvalikosta ”Finland”.

SIMULIA Tosca

Rakenteen muoto on useimmiten merkittävin tekijä siinä, kuinka hyvin lopputuotteessa saavutetaan ne toivotut ominaisuudet, jotka tuottavat parhaan kilpailukyvyn.

Tosca on työkalu, jonka avulla suunnittelija optimoi rakenteen muodon nopeasti ja automaattisesti. Muodon voi optimoida erilaisten ominaisuuksien (jäykkyys, lujuus, paino, värähtelytaajuus jne.) suhteen. Optimointitavoite riippuu siitä, mitkä ominaisuudet ovat tuotteen kannalta tavoiteltavimmat.

Tosca hyödyttää yrityksen tuotekehitys- ja suunnittelutyötä kolmella tavalla. Tärkein on se, että suunnittelun tulos eli tuote, on parempi ja kilpailukykyisempi. Toiseksi suunnittelun läpimenoaika (time-to-market) lyhenee ja kolmanneksi suunnittelutyön kustannukset pienenevät. Lue lisää Dassault Systemesin sivuilta.

Kiinnostuitko? Ota yhteyttä, niin annamme mielellämme lisätietoja.

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Jun 27 2017 22:04:50
Script start
Timing: Jun 27 2017 22:04:50
Module start 'content'
Timing: Jun 27 2017 22:04:50
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Jun 27 2017 22:04:50
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZ Tags'
Error: eZImageManager::createImageAlias Jun 27 2017 22:04:50
The reference alias original file  does not exist
Error: Jun 27 2017 22:04:50
Original alias does not exist, cannot create other aliases without it
Error: eZImageManager::createImageAlias Jun 27 2017 22:04:50
Failed creating the referenced alias reference, cannot create alias carousel
Error: eZTemplate @ extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/carousel.tpl:62[79] Jun 27 2017 22:04:50
Cannot retrieve attribute of a NULL
Timing: Jun 27 2017 22:04:50
Script end

Main resources:

Total runtime0.1142 sec
Peak memory usage9,728.0000 KB
Database Queries7

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0081 1,319.5234654.2266
Module start 'content' 0.00810.0444 1,973.75002,156.4453
Module end 'content' 0.05250.0616 4,130.19534,619.6250
Script end 0.1141  8,749.8203 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.00554.7878270.0002
Mysql Total
Database connection0.00040.375710.0004
Mysqli_queries0.00464.061170.0007
Looping result0.00020.161870.0000
TS translator
TS init0.00252.228730.0008
TS cache load0.00201.718230.0007
TS context load0.00161.360330.0005
Template Total0.063555.720.0318
Template load0.00242.059020.0012
Template processing0.061153.552520.0306
Template load and register function0.00232.035460.0004
Override
Cache load0.00171.445260.0003
states
state_identifier_array0.00080.733010.0008
Sytem overhead
Fetch class attribute can translate value0.00221.947910.0022
Fetch class attribute name0.00040.324910.0004
XML
Image XML parsing0.00020.158510.0002
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00000.015910.0000
General
dbfile0.00050.4412120.0000
String conversion0.00000.025520.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/header.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/content/datatype/view/ezxmltags/header.tplEdit templateOverride template
1parts/edit/inline_edit.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/edit/inline_edit.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 6
 Number of unique templates used: 6

Time used to render debug report: 0.0004 secs