Realistisella simuloinnilla kustannustehokkuutta ja laatua suunnitteluun

SIMULIA tuoteperheellä (Abaqus, IsightFE-safe, Tosca, Simpack) varmistetaan suunnitellun tuotteen toimivuus käytännön olosuhteissa ennen kuin ensimmäistäkään fyysistä prototyyppiä on valmistettu. Simuloinneilla voidaan nopeasti vertailla erilaisia vaihtoehtoja ja perustaa suunnitteluratkaisut luottavaisin mielin simulointien antamaan tietoon siitä, miten tuote käyttäytyy todellisissa käyttöolosuhteissaan.
Rand Finland kykenee tarjoamaan asiakkailleen parhaiden asiantuntijoiden osaamisen ja avun muun muassa rakenteiden muodon optimoinnissa ja monifysikaalisten ilmiöiden mallintamisessa.

Lue lisää Simulia-ohjelmistosta Dassault Systemes’n sivuilta.

 

SIMULIA Tosca

Rakenteen muoto on useimmiten merkittävin tekijä siinä, kuinka hyvin lopputuotteessa saavutetaan ne toivotut ominaisuudet, jotka tuottavat parhaan kilpailukyvyn.

Tosca on työkalu, jonka avulla suunnittelija optimoi rakenteen muodon nopeasti ja automaattisesti. Muodon voi optimoida erilaisten ominaisuuksien (jäykkyys, lujuus, paino, värähtelytaajuus jne.) suhteen. Optimointitavoite riippuu siitä, mitkä ominaisuudet ovat tuotteen kannalta tavoiteltavimmat.

Tosca hyödyttää yrityksen tuotekehitys- ja suunnittelutyötä kolmella tavalla. Tärkein on se, että suunnittelun tulos eli tuote, on parempi ja kilpailukykyisempi. Toiseksi suunnittelun läpimenoaika (time-to-market) lyhenee ja kolmanneksi suunnittelutyön kustannukset pienenevät. Lue lisää Dassault Systemesin sivuilta.

Kiinnostuitko? Ota yhteyttä, niin annamme mielellämme lisätietoja.

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Aug 23 2017 03:21:26
Script start
Timing: Aug 23 2017 03:21:26
Module start 'content'
Timing: Aug 23 2017 03:21:26
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Aug 23 2017 03:21:26
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZ Tags'
Error: eZImageManager::createImageAlias Aug 23 2017 03:21:26
The reference alias original file  does not exist
Error: Aug 23 2017 03:21:26
Original alias does not exist, cannot create other aliases without it
Error: eZImageManager::createImageAlias Aug 23 2017 03:21:26
Failed creating the referenced alias reference, cannot create alias carousel
Error: eZTemplate @ extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/carousel.tpl:62[79] Aug 23 2017 03:21:26
Cannot retrieve attribute of a NULL
Timing: Aug 23 2017 03:21:26
Script end

Main resources:

Total runtime0.1421 sec
Peak memory usage11,264.0000 KB
Database Queries7

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0083 1,315.7969745.2188
Module start 'content' 0.00840.0362 2,061.01562,152.7500
Module end 'content' 0.04460.0974 4,213.76564,893.3047
Script end 0.1420  9,107.0703 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.00563.9391270.0002
Mysql Total
Database connection0.00050.318110.0005
Mysqli_queries0.00523.627370.0007
Looping result0.00020.128270.0000
TS translator
TS init0.00221.570630.0007
TS cache load0.00181.293330.0006
TS context load0.00161.107530.0005
Template Total0.099670.120.0498
Template load0.00211.452320.0010
Template processing0.097468.549820.0487
Template load and register function0.00271.893360.0004
Override
Cache load0.00151.070360.0003
states
state_identifier_array0.00110.770510.0011
Sytem overhead
Fetch class attribute can translate value0.00251.792810.0025
Fetch class attribute name0.00050.332810.0005
XML
Image XML parsing0.00020.150510.0002
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00000.015410.0000
General
dbfile0.00060.3926120.0000
String conversion0.00000.013920.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/header.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/content/datatype/view/ezxmltags/header.tplEdit templateOverride template
1parts/edit/inline_edit.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/edit/inline_edit.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 6
 Number of unique templates used: 6

Time used to render debug report: 0.0004 secs