Moldex3D eDesign

Moldex3D eDesign on ohjelmisto ruiskuvalujen (injection molding) simulointiin. Sen avulla voidaan optimoida osia ja malleja aidoilla 3D-simulaatioilla, jolloin tuotteet saadaan markkinoille nopeammin ja tehokkaammin.

Ohjelmiston tärkeimpiä ominaisuuksia:

  • Visualisoi 3D-täyttömuotoja
  • Ennustaa hitsauslinjat ja osien ilmataskut
  • Visualisoi kutistumisen
  • Visualisoi 3D:na kuitusuuntia lyhyille ja pitkille kuiduille kuituvahvistetussa muovissa 

Moldex3D eDesign on yhteensopiva markkinoiden yleisimpien CAD-ohjelmistojen kanssa.

Lisätietoja: http://www.moldex3d.com/en/products

Kiinnostuitko? Ota yhteyttä, niin annamme mielellämme lisätietoja.

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Aug 23 2017 03:23:42
Script start
Timing: Aug 23 2017 03:23:42
Module start 'content'
Timing: Aug 23 2017 03:23:42
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Aug 23 2017 03:23:42
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZ Tags'
Error: eZImageManager::createImageAlias Aug 23 2017 03:23:42
The reference alias original file  does not exist
Error: Aug 23 2017 03:23:42
Original alias does not exist, cannot create other aliases without it
Error: eZImageManager::createImageAlias Aug 23 2017 03:23:42
Failed creating the referenced alias reference, cannot create alias carousel
Error: eZTemplate @ extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/carousel.tpl:62[79] Aug 23 2017 03:23:42
Cannot retrieve attribute of a NULL
Timing: Aug 23 2017 03:23:42
Script end

Main resources:

Total runtime0.1114 sec
Peak memory usage10,752.0000 KB
Database Queries7

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0089 1,315.8438745.2344
Module start 'content' 0.00890.0377 2,061.07812,101.6016
Module end 'content' 0.04660.0647 4,162.67974,890.7266
Script end 0.1113  9,053.4063 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.00514.6165270.0002
Mysql Total
Database connection0.00050.425610.0005
Mysqli_queries0.00676.029170.0010
Looping result0.00020.152770.0000
TS translator
TS init0.00181.620130.0006
TS cache load0.00151.329230.0005
TS context load0.00121.106330.0004
Template Total0.066559.720.0332
Template load0.00181.597420.0009
Template processing0.064658.044020.0323
Template load and register function0.00232.034660.0004
Override
Cache load0.00131.142560.0002
states
state_identifier_array0.00121.085710.0012
Sytem overhead
Fetch class attribute can translate value0.00211.879610.0021
Fetch class attribute name0.00030.310710.0003
XML
Image XML parsing0.00010.134710.0001
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00000.016310.0000
General
dbfile0.00040.3728120.0000
String conversion0.00000.015220.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/header.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/content/datatype/view/ezxmltags/header.tplEdit templateOverride template
1parts/edit/inline_edit.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/edit/inline_edit.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 6
 Number of unique templates used: 6

Time used to render debug report: 0.0004 secs