Moldex3D eDesign

Moldex3D eDesign on ohjelmisto ruiskuvalujen (injection molding) simulointiin. Sen avulla voidaan optimoida osia ja malleja aidoilla 3D-simulaatioilla, jolloin tuotteet saadaan markkinoille nopeammin ja tehokkaammin.

Ohjelmiston tärkeimpiä ominaisuuksia:

  • Visualisoi 3D-täyttömuotoja
  • Ennustaa hitsauslinjat ja osien ilmataskut
  • Visualisoi kutistumisen
  • Visualisoi 3D:na kuitusuuntia lyhyille ja pitkille kuiduille kuituvahvistetussa muovissa 

Moldex3D eDesign on yhteensopiva markkinoiden yleisimpien CAD-ohjelmistojen kanssa.

Lisätietoja: http://www.moldex3d.com/en/products

Kiinnostuitko? Ota yhteyttä, niin annamme mielellämme lisätietoja.

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Jun 27 2017 22:05:13
Script start
Timing: Jun 27 2017 22:05:13
Module start 'content'
Timing: Jun 27 2017 22:05:13
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Jun 27 2017 22:05:13
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZ Tags'
Error: eZImageManager::createImageAlias Jun 27 2017 22:05:13
The reference alias original file  does not exist
Error: Jun 27 2017 22:05:13
Original alias does not exist, cannot create other aliases without it
Error: eZImageManager::createImageAlias Jun 27 2017 22:05:13
Failed creating the referenced alias reference, cannot create alias carousel
Error: eZTemplate @ extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/carousel.tpl:62[79] Jun 27 2017 22:05:13
Cannot retrieve attribute of a NULL
Timing: Jun 27 2017 22:05:13
Script end

Main resources:

Total runtime0.1288 sec
Peak memory usage9,472.0000 KB
Database Queries7

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0114 1,319.5781654.1641
Module start 'content' 0.01150.0439 1,973.74222,104.7656
Module end 'content' 0.05540.0733 4,078.50784,617.4297
Script end 0.1287  8,695.9375 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.00544.1780270.0002
Mysql Total
Database connection0.00221.746710.0022
Mysqli_queries0.00614.724270.0009
Looping result0.00020.180170.0000
TS translator
TS init0.00231.764530.0008
TS cache load0.00181.427830.0006
TS context load0.00151.169230.0005
Template Total0.075458.520.0377
Template load0.00241.891820.0012
Template processing0.072956.615520.0365
Template load and register function0.00251.971860.0004
Override
Cache load0.00181.378060.0003
states
state_identifier_array0.00080.621010.0008
Sytem overhead
Fetch class attribute can translate value0.00241.869410.0024
Fetch class attribute name0.00040.292610.0004
XML
Image XML parsing0.00020.162110.0002
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00000.020210.0000
General
dbfile0.00060.4951120.0001
String conversion0.00000.024120.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/header.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/content/datatype/view/ezxmltags/header.tplEdit templateOverride template
1parts/edit/inline_edit.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/edit/inline_edit.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 6
 Number of unique templates used: 6

Time used to render debug report: 0.0005 secs