Tietomassat hyötykäyttöön

Suuret tietomassat ja jäsentämätön data ovat haastavia saada yrityksen hyötykäyttöön. Dassault Systemesin EXALEAD-ohjelmiston avulla saadaan yhdellä haulla analysoitavaa ja luokiteltavaa tietoa esimerkiksi, ERP-, PDM- ja CAD-datasta, dokumenteista, valokuvista, sähköpostiviesteistä, sosiaalisesta mediasta ja videoista. 

Tilastojen mukaan tietotyöläiset käyttävät n. 30–40% ajastaan tiedon etsimiseen ja järjestämiseen. 

Toimintatapa on tehoton ja heikentää asiantuntijaorganisaatioiden motivaatioita ja kykyä innovoida. EXALEAD-teknologian avulla yritys voi rikastaa muiden yritysjärjestelmien sisältöä ja tehostaa niiden toimintaa.  Näin saadaan esim. yrityksen CRM- tai ERP-järjestelmä entistä tehokkaammin hyödynnettyä.

EXALEAD OnePart

EXALEADin etuja on ettei se ole rajoitettu yrityksen kokoon tai tiettyyn liiketoiminta-alueeseen tai toimialaan. EXALEADia käyttävät sadat yritykset maailmanlaajuisesti useilla eri toimialoilla.

Lue lisää Dassault Systemesin sivuilta.

Kiinnostuitko? Ota yhteyttä, niin annamme mielellämme lisätietoja.

Muutama kysymys:

  • Löydättekö tarvitsemanne tiedon helposti?
  • Onko tietopääomanne piilossa järjestelmissänne?
  • Onko teillä näkyvyys ostettujen yrityksienne tietoon?
  • Onko tuotteittenne nimiketieto kunnossa?
  • Löytävätkö myyjänne tarvitsemansa tiedon helposti?
  • Löytävätkö asiakaspalvelijanne tarvitsemansa tiedon nopeasti?

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Aug 23 2017 03:20:09
Script start
Timing: Aug 23 2017 03:20:09
Module start 'content'
Timing: Aug 23 2017 03:20:09
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Aug 23 2017 03:20:09
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZ Tags'
Error: eZImageManager::createImageAlias Aug 23 2017 03:20:09
The reference alias original file  does not exist
Error: Aug 23 2017 03:20:09
Original alias does not exist, cannot create other aliases without it
Error: eZImageManager::createImageAlias Aug 23 2017 03:20:09
Failed creating the referenced alias reference, cannot create alias carousel
Error: eZTemplate @ extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/carousel.tpl:62[79] Aug 23 2017 03:20:09
Cannot retrieve attribute of a NULL
Timing: Aug 23 2017 03:20:09
Script end

Main resources:

Total runtime0.1807 sec
Peak memory usage11,520.0000 KB
Database Queries7

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0080 1,315.7969745.2188
Module start 'content' 0.00800.0374 2,061.01562,189.8672
Module end 'content' 0.04540.1352 4,250.88284,892.6719
Script end 0.1806  9,143.5547 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.00472.6074270.0002
Mysql Total
Database connection0.00050.257210.0005
Mysqli_queries0.00392.158770.0006
Looping result0.00020.086470.0000
TS translator
TS init0.00191.076230.0006
TS cache load0.00150.830430.0005
TS context load0.00120.677630.0004
Template Total0.137576.120.0687
Template load0.00191.056220.0010
Template processing0.135574.988920.0678
Template load and register function0.00221.211660.0004
Override
Cache load0.00130.719060.0002
states
state_identifier_array0.00050.281110.0005
Sytem overhead
Fetch class attribute can translate value0.00201.127010.0020
Fetch class attribute name0.00030.165910.0003
XML
Image XML parsing0.00020.090810.0002
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00000.009910.0000
General
dbfile0.00040.2256120.0000
String conversion0.00000.011620.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/header.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/content/datatype/view/ezxmltags/header.tplEdit templateOverride template
1parts/edit/inline_edit.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/edit/inline_edit.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 6
 Number of unique templates used: 6

Time used to render debug report: 0.0005 secs