Markkinoiden korkeatasoisin PLM ympäristö myös oppilaitoksille

Opiskelijat tarvitsevat edistyksekkäitä PLM taitoja, jotta olisivat valmiita 21. vuosisadan työmarkkinoille. 3DEXPERIENCE-ympäristön laaja osaaminen mahdollistaa oppilaille parhaat mahdollisuudet nopeaan työllistymiseen.

Dassault Systèmesin 3DEXPERIENCE tarjoaa oppilaitoksille uusimmat 3D ja PLM teknologiat. Helposti käyttöönotettava, erittäin kattava 3DEXPERIENCE PLM ympäristö on saatavilla pilvipalveluna. Kokonaisuuteen kuuluu myös kattava opetusmateriaali .

3DEXPERIENCE-kokonaisuus sisältää integroidut High-End sovellukset seuraaville PLM osa-alueille:

CATIA – Tuotesuunnittelu

DELMIA  - Digitaalinen valmistus

SIMULIA – Realistinen simulointi

ENOVIA – Tiedonhallinta

Lue lisää Dassault Systemesin Akatemia -sivuilta 

Lataa tästä PLM for Academy -esite

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Aug 23 2017 03:25:23
Script start
Timing: Aug 23 2017 03:25:23
Module start 'content'
Timing: Aug 23 2017 03:25:23
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Aug 23 2017 03:25:23
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZ Tags'
Error: eZImageManager::createImageAlias Aug 23 2017 03:25:23
The reference alias original file  does not exist
Error: Aug 23 2017 03:25:23
Original alias does not exist, cannot create other aliases without it
Error: eZImageManager::createImageAlias Aug 23 2017 03:25:23
Failed creating the referenced alias reference, cannot create alias carousel
Error: eZTemplate @ extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/carousel.tpl:62[79] Aug 23 2017 03:25:23
Cannot retrieve attribute of a NULL
Timing: Aug 23 2017 03:25:23
Script end

Main resources:

Total runtime0.1808 sec
Peak memory usage10,752.0000 KB
Database Queries7

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0081 1,315.8359745.3438
Module start 'content' 0.00810.0695 2,061.17972,100.3281
Module end 'content' 0.07760.1030 4,161.50784,889.9219
Script end 0.1807  9,051.4297 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.00512.8455270.0002
Mysql Total
Database connection0.00050.280410.0005
Mysqli_queries0.00573.177170.0008
Looping result0.00020.099570.0000
TS translator
TS init0.00231.263130.0008
TS cache load0.00191.031530.0006
TS context load0.00160.867330.0005
Template Total0.104958.020.0525
Template load0.00221.239320.0011
Template processing0.102656.753720.0513
Template load and register function0.00271.504160.0005
Override
Cache load0.00160.890150.0003
states
state_identifier_array0.00110.613910.0011
Sytem overhead
Fetch class attribute can translate value0.00251.408610.0025
Fetch class attribute name0.00050.279810.0005
XML
Image XML parsing0.00020.096310.0002
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00000.011110.0000
General
dbfile0.043524.0290120.0036
String conversion0.00000.011620.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/header.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/content/datatype/view/ezxmltags/header.tplEdit templateOverride template
1parts/edit/inline_edit.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/edit/inline_edit.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 5
 Number of unique templates used: 5

Time used to render debug report: 0.0005 secs