Tuotteet

RAND Finland Oy kykenee tarjoamaan yli 20 vuoden kokemuksen nykyaikaisten PLM -järjestelmien (Product Lifecycle Management) ja yli 25 vuoden kokemuksen CATIA-suunnittelujärjestelmien käyttöönotosta ja kehittämisestä.

Tänä päivänä enää ei riitä että tuote hallitaan R&D -keskeisesti, vaan yhä tärkeämmäksi ovat myös nousseet elinkaaren muut vaiheet sekä sidosryhmät tuotekehityksen ulkopuolella.

RAND Finland toimii Dassault Systemesin High-End tuotteiden jälleenmyyjä- ja asiantuntijaorganisaationa.

Tuoteportfolioomme kuuluu CATIA , ENOVIASIMULIA3DVIA sekä EXALEAD.

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Jun 27 2017 22:05:48
Script start
Timing: Jun 27 2017 22:05:48
Module start 'content'
Timing: Jun 27 2017 22:05:49
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Jun 27 2017 22:05:49
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZ Tags'
Error: eZImageManager::createImageAlias Jun 27 2017 22:05:49
The reference alias original file  does not exist
Error: Jun 27 2017 22:05:49
Original alias does not exist, cannot create other aliases without it
Error: eZImageManager::createImageAlias Jun 27 2017 22:05:49
Failed creating the referenced alias reference, cannot create alias carousel
Error: eZTemplate @ extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/carousel.tpl:62[79] Jun 27 2017 22:05:49
Cannot retrieve attribute of a NULL
Timing: Jun 27 2017 22:05:49
Script end

Main resources:

Total runtime0.1148 sec
Peak memory usage9,472.0000 KB
Database Queries7

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0089 1,319.3281654.3906
Module start 'content' 0.00890.0302 1,973.71882,018.5391
Module end 'content' 0.03910.0756 3,992.25784,614.1641
Script end 0.1147  8,606.4219 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.00534.5895270.0002
Mysql Total
Database connection0.00191.615710.0019
Mysqli_queries0.00453.937470.0006
Looping result0.00020.159570.0000
TS translator
TS init0.00272.343230.0009
TS cache load0.00201.769230.0007
TS context load0.00151.341430.0005
Template Total0.077567.520.0387
Template load0.00221.927720.0011
Template processing0.075265.505920.0376
Template load and register function0.00242.052360.0004
Override
Cache load0.00161.371150.0003
states
state_identifier_array0.00070.643010.0007
Sytem overhead
Fetch class attribute can translate value0.00211.849410.0021
Fetch class attribute name0.00030.304010.0003
XML
Image XML parsing0.00020.169910.0002
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00000.015610.0000
General
dbfile0.00050.4270120.0000
String conversion0.00000.018520.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/header.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/content/datatype/view/ezxmltags/header.tplEdit templateOverride template
1parts/edit/inline_edit.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/edit/inline_edit.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 5
 Number of unique templates used: 5

Time used to render debug report: 0.0005 secs