Tuotteet

RAND Finland Oy kykenee tarjoamaan yli 20 vuoden kokemuksen nykyaikaisten PLM -järjestelmien (Product Lifecycle Management) ja yli 25 vuoden kokemuksen CATIA-suunnittelujärjestelmien käyttöönotosta ja kehittämisestä.

Tänä päivänä enää ei riitä että tuote hallitaan R&D -keskeisesti, vaan yhä tärkeämmäksi ovat myös nousseet elinkaaren muut vaiheet sekä sidosryhmät tuotekehityksen ulkopuolella.

RAND Finland toimii Dassault Systemesin High-End tuotteiden jälleenmyyjä- ja asiantuntijaorganisaationa.

Tuoteportfolioomme kuuluu CATIA , ENOVIASIMULIA3DVIA sekä EXALEAD.

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Aug 23 2017 03:23:07
Script start
Timing: Aug 23 2017 03:23:07
Module start 'content'
Timing: Aug 23 2017 03:23:07
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Aug 23 2017 03:23:07
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZ Tags'
Error: eZImageManager::createImageAlias Aug 23 2017 03:23:07
The reference alias original file  does not exist
Error: Aug 23 2017 03:23:07
Original alias does not exist, cannot create other aliases without it
Error: eZImageManager::createImageAlias Aug 23 2017 03:23:07
Failed creating the referenced alias reference, cannot create alias carousel
Error: eZTemplate @ extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/carousel.tpl:62[79] Aug 23 2017 03:23:07
Cannot retrieve attribute of a NULL
Timing: Aug 23 2017 03:23:07
Script end

Main resources:

Total runtime0.1242 sec
Peak memory usage10,752.0000 KB
Database Queries7

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0104 1,315.5859745.5391
Module start 'content' 0.01040.0309 2,061.12502,015.3281
Module end 'content' 0.04130.0827 4,076.45314,887.7422
Script end 0.1240  8,964.1953 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.00645.1451270.0002
Mysql Total
Database connection0.00050.422910.0005
Mysqli_queries0.00604.865770.0009
Looping result0.00020.168470.0000
TS translator
TS init0.00272.181030.0009
TS cache load0.00211.686730.0007
TS context load0.00161.268830.0005
Template Total0.086970.020.0434
Template load0.00241.916220.0012
Template processing0.084468.005920.0422
Template load and register function0.00272.179560.0005
Override
Cache load0.00171.352550.0003
states
state_identifier_array0.00100.845010.0010
Sytem overhead
Fetch class attribute can translate value0.00241.960510.0024
Fetch class attribute name0.00050.376210.0005
XML
Image XML parsing0.00020.155610.0002
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00000.016110.0000
General
dbfile0.00050.4254120.0000
String conversion0.00000.021520.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/header.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/content/datatype/view/ezxmltags/header.tplEdit templateOverride template
1parts/edit/inline_edit.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/edit/inline_edit.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 5
 Number of unique templates used: 5

Time used to render debug report: 0.0009 secs