Tukipalvelut

Tarjoamme CATIA-, SIMULIA-, Abaqus-, EXALEAD- sekä ENOVIA-asiakkaillemme lisäpalveluna ONLINE-tuen, jota kautta asiakkaamme voivat varmistaa suunnittelun tuottavuuden.

CATIA-tuki
support@rand.fi
Puh. 020 7412 673


SIMULIA-tuki
simulia.support@rand.fi
Puh. 020 7412 672


Uusimmat Service Packit, laitteistot ja laitteistosuositukset löytyvät Dassault Systemesin tukisivustolta. Otattehan yhteyttä, mikäli tarvitsette tunnukset sivustolle.

Certified Hardware http://www.3ds.com/support/certified-hardware/

Software Download http://www.3ds.com/support/download/overview/

Documentation http://www.3ds.com/support/documentation/overview/
 

HP-laitteiden tukipalvelun yhteystiedot löytyvät täältä.

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Aug 23 2017 03:25:32
Script start
Timing: Aug 23 2017 03:25:32
Module start 'content'
Timing: Aug 23 2017 03:25:32
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Aug 23 2017 03:25:32
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZ Tags'
Error: eZImageManager::createImageAlias Aug 23 2017 03:25:32
The reference alias original file  does not exist
Error: Aug 23 2017 03:25:32
Original alias does not exist, cannot create other aliases without it
Error: eZImageManager::createImageAlias Aug 23 2017 03:25:32
Failed creating the referenced alias reference, cannot create alias carousel
Error: eZTemplate @ extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/carousel.tpl:62[79] Aug 23 2017 03:25:32
Cannot retrieve attribute of a NULL
Timing: Aug 23 2017 03:25:32
Script end

Main resources:

Total runtime0.1435 sec
Peak memory usage10,752.0000 KB
Database Queries7

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0089 1,315.7969745.2578
Module start 'content' 0.00890.0443 2,061.05472,006.1953
Module end 'content' 0.05320.0901 4,067.25004,889.2656
Script end 0.1433  8,956.5156 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.00584.0144270.0002
Mysql Total
Database connection0.00050.363110.0005
Mysqli_queries0.00543.777370.0008
Looping result0.00020.129670.0000
TS translator
TS init0.00241.662330.0008
TS cache load0.00201.374130.0007
TS context load0.00161.128230.0005
Template Total0.093164.920.0465
Template load0.00302.078820.0015
Template processing0.090062.725620.0450
Template load and register function0.00271.885360.0005
Override
Cache load0.00201.405460.0003
states
state_identifier_array0.00110.755410.0011
Sytem overhead
Fetch class attribute can translate value0.00271.872010.0027
Fetch class attribute name0.00050.351310.0005
XML
Image XML parsing0.00020.124010.0002
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00000.015310.0000
General
dbfile0.00050.3712120.0000
String conversion0.00000.014820.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/header.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/content/datatype/view/ezxmltags/header.tplEdit templateOverride template
1parts/edit/inline_edit.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/edit/inline_edit.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 6
 Number of unique templates used: 6

Time used to render debug report: 0.0004 secs