Tukipalvelut

Tarjoamme CATIA-, SIMULIA-, Abaqus-, EXALEAD- sekä ENOVIA-asiakkaillemme lisäpalveluna ONLINE-tuen, jota kautta asiakkaamme voivat varmistaa suunnittelun tuottavuuden.

CATIA-tuki
support@rand.fi
Puh. 020 7412 673


SIMULIA-tuki
simulia.support@rand.fi
Puh. 020 7412 672


Uusimmat Service Packit, laitteistot ja laitteistosuositukset löytyvät Dassault Systemesin tukisivustolta. Otattehan yhteyttä, mikäli tarvitsette tunnukset sivustolle.

Certified Hardware http://www.3ds.com/support/certified-hardware/

Software Download http://www.3ds.com/support/download/overview/

Documentation http://www.3ds.com/support/documentation/overview/
 

HP-laitteiden tukipalvelun yhteystiedot löytyvät täältä.

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Jun 27 2017 22:00:52
Script start
Timing: Jun 27 2017 22:00:52
Module start 'content'
Timing: Jun 27 2017 22:00:52
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Jun 27 2017 22:00:52
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZ Tags'
Error: eZImageManager::createImageAlias Jun 27 2017 22:00:52
The reference alias original file  does not exist
Error: Jun 27 2017 22:00:52
Original alias does not exist, cannot create other aliases without it
Error: eZImageManager::createImageAlias Jun 27 2017 22:00:52
Failed creating the referenced alias reference, cannot create alias carousel
Error: eZTemplate @ extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/carousel.tpl:62[79] Jun 27 2017 22:00:52
Cannot retrieve attribute of a NULL
Timing: Jun 27 2017 22:00:52
Script end

Main resources:

Total runtime0.1393 sec
Peak memory usage10,496.0000 KB
Database Queries7

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0075 1,319.5234654.2031
Module start 'content' 0.00760.0645 1,973.72662,009.3594
Module end 'content' 0.07210.0671 3,983.08594,615.1484
Script end 0.1392  8,598.2344 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.00574.0643270.0002
Mysql Total
Database connection0.00040.301410.0004
Mysqli_queries0.016311.701970.0023
Looping result0.00020.125870.0000
TS translator
TS init0.00191.373930.0006
TS cache load0.00151.099030.0005
TS context load0.00130.907330.0004
Template Total0.069049.520.0345
Template load0.00302.155320.0015
Template processing0.065947.340520.0330
Template load and register function0.00231.678360.0004
Override
Cache load0.00221.606060.0004
states
state_identifier_array0.00130.900810.0013
Sytem overhead
Fetch class attribute can translate value0.00211.479510.0021
Fetch class attribute name0.00040.283610.0004
XML
Image XML parsing0.00020.124910.0002
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00000.012810.0000
General
dbfile0.00050.3735120.0000
String conversion0.00000.019520.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/header.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/content/datatype/view/ezxmltags/header.tplEdit templateOverride template
1parts/edit/inline_edit.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/edit/inline_edit.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 6
 Number of unique templates used: 6

Time used to render debug report: 0.0005 secs