CATIA 3DEXPERIENCE On Cloud

Enemmän tehoa, enemmän kommunikointia, vähemmän kustannuksia.

CATIA 3DEXPERIENCE -pilviratkaisu mullistaa suunnitteluympäristön käyttöönotto- ja ylläpitokustannukset. 
Muutamassa minuutissa saat käyttöösi erittäin edistyksekkään ja tarpeidenne mukaan skaalautuvan tuotekehitysympäristön ilman viikkoja tai kuukausia kestävää asennus- ja käyttöönottoprojektia. Me huolehdimme järjestelmän käytettävyydestä 24/7, sinä voit keskittyä olennaiseen.

Halutessasi 3DEXPERIENCE-pilviratkaisu tarjoaa toiminallisuudet tuotteen koko elinkaaren hallintaan alkaen vaatimusten hallinnasta ja päätyen huoltoprosessien hallintaan. Lue lisää tarjolla olevista roolipohjaisista ratkaisuista <täältä.>

  • Katso 20 minuutin webinaari CATIA for Cloud Mechanical Designer
  • Katso 20 minuutin webinaari CATIA for Cloud Creative Designer

3DEXPERIENCE-pilviratkaisun edut ovat:

  • Yksinkertaisuus - ei tarvita laajaa käyttöönottoprojektia, pääset vauhtiin muutamassa minuutissa.
  • Turvallisuus ja luotettavuus - täysin turvallinen järjestelmä tietoteknistä tukea ja järjestelmän käytettävyyttä 24/7.
  • Kommunikointi - 3DEXPERIENCE-alustalla, olet reaaliaikaisessa yhteydessä työtovereiden ja yhteistyökumppaneiden kanssa missä tahansa päin maailmaa. Voit tehdä yhteistyötä projekteissa saumattomasti.
  • Skaalautuvuus - 3DEXPERIENCE skaalautuu joustavasti tarpeidesi mukaisesti.  Voit lisätä nopeasti uusia käyttäjiä tai rooleja vastaamaan toimintanne kasvua.

Katso CATIA 3DEXPERINECE for Cloud webinaari <täältä

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Aug 23 2017 03:24:16
Script start
Timing: Aug 23 2017 03:24:16
Module start 'content'
Timing: Aug 23 2017 03:24:16
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Aug 23 2017 03:24:16
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZ Tags'
Error: eZImageManager::createImageAlias Aug 23 2017 03:24:16
The reference alias original file  does not exist
Error: Aug 23 2017 03:24:16
Original alias does not exist, cannot create other aliases without it
Error: eZImageManager::createImageAlias Aug 23 2017 03:24:16
Failed creating the referenced alias reference, cannot create alias carousel
Error: eZTemplate @ extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/carousel.tpl:62[79] Aug 23 2017 03:24:16
Cannot retrieve attribute of a NULL
Timing: Aug 23 2017 03:24:16
Script end

Main resources:

Total runtime0.0951 sec
Peak memory usage11,008.0000 KB
Database Queries7

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0089 1,315.8750745.2734
Module start 'content' 0.00890.0102 2,061.14842,153.7266
Module end 'content' 0.01900.0759 4,214.87504,891.2656
Script end 0.0950  9,106.1406 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.00555.8308270.0002
Mysql Total
Database connection0.00050.484710.0005
Mysqli_queries0.00576.019170.0008
Looping result0.00020.207170.0000
TS translator
TS init0.00242.490430.0008
TS cache load0.00181.906630.0006
TS context load0.00151.603530.0005
Template Total0.078282.320.0391
Template load0.00232.443020.0012
Template processing0.075879.757320.0379
Template load and register function0.00424.449760.0007
Override
Cache load0.00161.720350.0003
states
state_identifier_array0.00101.098010.0010
Sytem overhead
Fetch class attribute can translate value0.00262.722810.0026
Fetch class attribute name0.00040.420510.0004
XML
Image XML parsing0.00020.224210.0002
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00000.021110.0000
General
dbfile0.00040.4233120.0000
String conversion0.00000.031620.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/header.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/content/datatype/view/ezxmltags/header.tplEdit templateOverride template
1parts/edit/inline_edit.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/edit/inline_edit.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 5
 Number of unique templates used: 5

Time used to render debug report: 0.0004 secs