CATIA 3DEXPERIENCE On Cloud

Enemmän tehoa, enemmän kommunikointia, vähemmän kustannuksia.

CATIA 3DEXPERIENCE -pilviratkaisu mullistaa suunnitteluympäristön käyttöönotto- ja ylläpitokustannukset. 
Muutamassa minuutissa saat käyttöösi erittäin edistyksekkään ja tarpeidenne mukaan skaalautuvan tuotekehitysympäristön ilman viikkoja tai kuukausia kestävää asennus- ja käyttöönottoprojektia. Me huolehdimme järjestelmän käytettävyydestä 24/7, sinä voit keskittyä olennaiseen.

Halutessasi 3DEXPERIENCE-pilviratkaisu tarjoaa toiminallisuudet tuotteen koko elinkaaren hallintaan alkaen vaatimusten hallinnasta ja päätyen huoltoprosessien hallintaan. Lue lisää tarjolla olevista roolipohjaisista ratkaisuista <täältä.>

  • Katso 20 minuutin webinaari CATIA for Cloud Mechanical Designer
  • Katso 20 minuutin webinaari CATIA for Cloud Creative Designer

3DEXPERIENCE-pilviratkaisun edut ovat:

  • Yksinkertaisuus - ei tarvita laajaa käyttöönottoprojektia, pääset vauhtiin muutamassa minuutissa.
  • Turvallisuus ja luotettavuus - täysin turvallinen järjestelmä tietoteknistä tukea ja järjestelmän käytettävyyttä 24/7.
  • Kommunikointi - 3DEXPERIENCE-alustalla, olet reaaliaikaisessa yhteydessä työtovereiden ja yhteistyökumppaneiden kanssa missä tahansa päin maailmaa. Voit tehdä yhteistyötä projekteissa saumattomasti.
  • Skaalautuvuus - 3DEXPERIENCE skaalautuu joustavasti tarpeidesi mukaisesti.  Voit lisätä nopeasti uusia käyttäjiä tai rooleja vastaamaan toimintanne kasvua.

Katso CATIA 3DEXPERINECE for Cloud webinaari <täältä

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Jun 27 2017 22:04:04
Script start
Timing: Jun 27 2017 22:04:04
Module start 'content'
Timing: Jun 27 2017 22:04:04
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Jun 27 2017 22:04:04
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZ Tags'
Error: eZImageManager::createImageAlias Jun 27 2017 22:04:04
The reference alias original file  does not exist
Error: Jun 27 2017 22:04:04
Original alias does not exist, cannot create other aliases without it
Error: eZImageManager::createImageAlias Jun 27 2017 22:04:04
Failed creating the referenced alias reference, cannot create alias carousel
Error: eZTemplate @ extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/carousel.tpl:62[79] Jun 27 2017 22:04:04
Cannot retrieve attribute of a NULL
Timing: Jun 27 2017 22:04:04
Script end

Main resources:

Total runtime0.1685 sec
Peak memory usage9,728.0000 KB
Database Queries7

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00000.0090 1,319.6484654.2344
Module start 'content' 0.00900.0374 1,973.88282,156.9063
Module end 'content' 0.04640.1220 4,130.78914,617.3672
Script end 0.1684  8,748.1563 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.00623.6521270.0002
Mysql Total
Database connection0.00060.342510.0006
Mysqli_queries0.055532.913670.0079
Looping result0.00020.130470.0000
TS translator
TS init0.00311.849630.0010
TS cache load0.00251.501930.0008
TS context load0.00211.248030.0007
Template Total0.124974.120.0624
Template load0.00271.614120.0014
Template processing0.122172.447220.0610
Template load and register function0.00231.338060.0004
Override
Cache load0.00191.100050.0004
states
state_identifier_array0.00100.601710.0010
Sytem overhead
Fetch class attribute can translate value0.00281.659310.0028
Fetch class attribute name0.00040.248010.0004
XML
Image XML parsing0.00020.107910.0002
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00000.016710.0000
General
dbfile0.00160.9643120.0001
String conversion0.00000.013020.0000
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1pagelayout.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/header.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/content/datatype/view/ezxmltags/header.tplEdit templateOverride template
1parts/edit/inline_edit.tpl<No override>extension/avenisezthemes/design/avenisezthemebase/templates/parts/edit/inline_edit.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 5
 Number of unique templates used: 5

Time used to render debug report: 0.0006 secs